• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Fiber, ışık kaynağından gelen sinyallerin (ışık) hedefteki kaynağa iletilmesidir. Bu ışık sinyaliyle modüle edilmiş bilgiler cam yüzey üzerinde taşınırlar. Fiber' i kaplayan kablolar ise ışığı taşıyan camın kırılmasına ve sinyal kaybına karşı bir koruma görevi üstlenirler. Fiber Optik Kablo, ortalama insanın saç teli kalınlığında üretilmiş kablolardır. Kırılma ve Sinyal kayıplarına karşı çok iyi korunmuş ve yapılandırılmıştırlar. Bilgi taşıyıcısı olarak ışığın kullanıldığı iletişim sistemleri,son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bu şekilde üretilmiş kabloların tercih edilmesinin...
Bugün firmaların ve firma müşterilerinin en çok önem verdikleri kalite anlaşyışı, hem firmalarda, hemde müşterilerde işlemlerle ilgili raporlamanın önemini öne çıkarmıştır. Bundan dolayı yapılan her işin standartlara uygun olduğunun ölçülmesi, belgelendirilmesi ve bir rapor halinde müşteriye sunulması neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Firmamız Fiber optik network sitemleri ile ilgili olan fiber optik OTDR test ve raporlama hizmetlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
Sistem odası firamnızda nemden tozdan uzak sadece yetkili kişilerin girebileceği, ihtiyaca göre küçük yada büyük olabilir. sistem odasında mutlaka Yükseltilmiş taban ve elektirik kesintileri için UPS yada Jenaratör hattının aktif edilmesi hatta ve hatta kabinetiniz için özel kabin içi bir upsinizin bulunması gerekmektedir. kabinete gelecek olan elektirik şalteri ayrı bir şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. çalıştığınız firma kalabalık bir personel grubu var ise giriş çıkış için yetkilendirme yapılması şarttır. bunların dışında oda ısısı 18-20 derece arası düzenli bir şekilde soğutulmalıdır. klima veya merkezi soğutma sistemi olmalıdıır. oluşabilecek yangın tehlikesi için duman ve ısı dedektörleri olmalıdır.